Kosmetický kalendář: Jak často bychom o sebe měli pečovat?

Doba čtení: 4 min.

Schválně, víte, jak často si máte čistit pleť, dělat peeling nebo chodit na odborné kosmetické ošetření? Tady je náš kosmetický kalendář, se kterým už budete všechno dělat tak, jak se má.

Denně

Odličování

Víte, že byste se správně měla odličovat i ráno po probuzení? Během noci se na pleti usadí spousta nečistot, které jen vodou nespláchnete. Aby se pak mohla pleť během noci spráně regenerovat, před spaním se musíte odlíčit obvzlášť důkladně. Jak na to, si přečtěte tady.

Čištění pleti

Po večerním odlíčení použijte ještě čisticí tonikum, které zbaví pleť všech nečistot a výsledek bude perfektní.

Hydratace

Pokud zapomínáte na hydratační krémy nebo pitný režim, děláte velkou chybu. Pleť musíte hydratovat nejen z venku, ale i zevnitř. Pijte tedy minimálně dva litry čisté vody denně a každé ráno i večer namažte obličej krémem. V létě lehčím, v zimě hutnějším.

Týdně

Peeling

Jestli chcete mít krásnou a zdravou pleť, bez peelingu se neobejdete. Malé částečky v něm obsažené čistí pleť do hloubky a krouživými pohyby z ní vytáhnete všechny nečistoty, které jsou usazené hluboko. Moc to ale nepřehánějte, pleť musí mít dostatek času na regeneraci, jednou týdně tedy úplně stačí.

Maska

To samé platí o masce. Rychle pomůže pleť rozzářit, vyčistit, vyhladit a dodat jí všechny potřebné látky. Ani tady to ale s používáním nepřehánějte.

Měsíčně

Depilace

Zapomeňte na holení, kterým svou pokožku akorát dráždíte, a kvůli tomu se na ní tvoří ošklivé a bolestivé pupínky. Raději to pro jednou vydržte, nechte chloupky narůst a zajděte si na depilaci. Pak už stačí jednou za zhruba šest týdnů zajít na další návštěvu. Ano, bolí to, ale není to nic, co by se nedalo vydržet. To pohodlí za to stojí! Objednejte se k nám, naše kosmetičky mají zlaté ruce.

Kosmetika

Jednou za měsíc byste si měla čas udělat také na hloubkové čištění pleti v kosmetickém salonu. Vyzkoušejte třeba pleťové ošetření Esthederm. Pokožku obličeje ihned stabilizuje, hydratuje a díky relaxační masáži odejdete zároveň odpočatá. Jak to probíhá, si přečtěte tady.