Limitka od Oribe, kterou si nechcete nechat ujít

Doba čtení: 4 min.

Limitovaná edice oblíbeného suchého texturačního spreje zrovna přistála na webu Bomton Beauty! V retro-moderním balení s ilustrací spoluzakladatele a stylisty Oribe Canalese je Dry Texturizing Spray Le Muscle Man must-have položkou na vaší beauty  poličce i skvělým tipem na Vánoční dárek. Jakou v sobě skrývá historii? A proč se každých 90 sekund prodá jeden?

Kdo byl Oribe Canales?

Oribe Canales se narodil v roce 1956 na Kubě a do USA emigroval ještě s rodiči. Do New Yorku ho přitáhla vášeň pro styling. Na konci 80. let se z něj stal jeden z nejvyhledávanějších hairstylistů na světě. Jeho účesy byly ohromující, sexy a byly nedílnou součástí éry supermodelek. Jeho práce zdobila módní mola téměř každého slavného designéra a obálky velkých módních časopisů po celém světě. Jeho salony určovaly novou úroveň luxusu a značka Oribe Hair Care, kterou vytvořil spolu s Danielem Kanerem, naučila ženy pečovat o své vlasy s ikonickými produkty vysoké kvality. Zemřel v roce 2018 v Miami.

Jak vznikl Dry Texturizing Spray?

Oribe navrhl Dry Texturizing Spray jako lepší alternativu suchého šamponu, který nebyl na vlasech vidět. Velmi rychle se z jeho produktu, který kouzelně dodal každému účesu objem, lesk a sexapeal, stal kultovní favorit jak špičkových stylistů, tak i žen po celém světě. Od uvedení na trh v roce 2010 je jedním z nejoblíbenějších produktů značky Oribe.

Oribe Canales se s umělcem Alvarem setkal v roce 1990. A protože oba milovali estetiku 50. let, najal si ho na výzdobu svého salonu na Fifth Avenue.  Když Oribe v 90. letech vydal stylingovou pomádu pod značkou nesoucí jeho jméno, požádal Alvara, aby obaly ozdobil jeho portrétem v retro stylu. Obrázek „svalnatého muže“ tak i nyní tvoří obal ikonického produktu na vlasy. “Pozorovat ho při práci bylo jako pozorovat opravdového umělce. Měl v sobě takové kouzlo.“, řekl Alvaro.

Proč si pořídit Oribe Dry Texturising Spray?

Tento lehký a neviditelný sprej dodává vlasům větší objem, texturu a svěží vzhled. Je skvělou alternativou suchého šamponu, která vlasy nezatěžuje a nezanechává žádné zbytky. 

V čem tkví jeho kouzlo?

Krystalky minerálu zeolitu se chovají podobně jako drobné houby. Zeolit dokáže absorbovat a zachycovat nečistoty, oleje a pachy. Výtažky z kiwi a květu mučenky spolu s hydrolyzovanými pšeničnými bílkovinami pečují o správnou vláhu vlasu a chrání jeho barvu. Výtažek z kořene zázvoru se zas postará o lesk a jemnost a výtažek z manga a aloe vera o hydrataci, uhlazení a výživu. A to vše bez sulfátů a parabenů.

Jak ho aplikovat?

Dry Texturising Spray protřepte, a ze vzdálenosti 15 cm nasprejujte na suché vlasy ke kořínkům. Pro extra objemný efekt doporučujeme aplikovat do vlasů v předklonu.